you're offline
Wróć

Zbadaj piersi. Przyjdź na mammografię!

07/06
produkcyjna-mammografia-23052022-390.jpg
Mammografia to skuteczna metoda wczesnego wykrywania raka piersi. Im wcześniej zdiagnozuje się chorobę, tym większe są szanse na całkowite wyzdrowienie! Dlatego nie warto zwlekać z tym badaniem.

Badania mammograficzne będzie można wykonać w profesjonalnym mammobusie przed naszą galerią handlową we wtorek 7 czerwca od godziny 10:00 do godziny 18:00.  Aby wygodnie skorzystać z badania warto zapisać się na nie pod numerem telefonu 42 254 64 17.

Z bezpłatnych badań mammograficznych mogą skorzystać kobiety w wieku od 50 do 69 lat, które nie miały wykonywanych badań w ciągu ostatnich 2 lat. Pozostałe panie w wieku od 40 do 49 lat lub powyżej 60. r.ż.  lub te, które badały się w ciągu ostatnich 24 miesięcy, również będą mogły skorzystać z badania, ale będzie ono płatne 100 zł.

Zgłaszając się na badanie, pacjentka powinna mieć ze sobą dowód osobisty oraz wyniki wcześniejszego badania piersi, o ile takie było wykonywane. Badanie to nie wymaga żadnego dodatkowego przygotowania. Najlepiej zgłosić się w dwuczęściowym ubraniu, by łatwo można było rozebrać się od pasa w górę.

Badanie potrwa krócej niż kwadrans i obejmuje wykonanie 4 projekcji (po dwie na każdą pierś). W mammobusie przed naszą galerią handlową wykonają je radiologowie z Centrum Medycznego Medica.

Zdjęcia zostaną wysłane do przychodni, gdzie lekarz specjalista przygotuje opis. Pacjentka otrzyma informacje o wyniku smsem lub pocztą elektroniczną. Jeśli zostanie wykryta niepokojąca zmiana, pacjentka otrzyma listem poleconym opis, skierowanie na dalsze badania oraz porady, jakie kroki podjąć, by rozpocząć leczenie.

Serdecznie zachęcamy do udziału!